Nekrolog

Z bólem zawiadamiamy, iż 14 września 2021 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po ciężkiej chorobie zmarła Mariola Jeziorowska.

 

Absolwentka WSP w Częstochowie oraz Podyplomowego Studium Emisji Głosu i Chórmistrzowskiego w Bydgoszczy. Długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie, gdzie prowadziła klasę emisji głosu i chór szkolny oraz nauczyciel akademicki Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej przy Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. W latach 1993-1998 dyrektor Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego.

 

W 1996 roku dołączyła do Polskiej Federacji Pueri Cantores, w 1997 uczestniczyła w I Krajowym Kongresie PFPC w Tarnowie z Chórem Chłopięcym Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” z Częstochowy, którym kierowała od 1994, a który stał się zaczynem do powstania Jasnogórskiego Chóru Chłopięcego Pueri Claromontani. Przez kilka kadencji pełniła funkcję wiceprezydenta naszej Federacji.

 

Dyrygowała chórami jasnogórskimi: chłopięcym Pueri Claromontani (do 2005 r.), dziewczęcym Filiae Marie, żeńskim Kółeczko a także mieszanym Cantilena w parafii św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie.

 

W 2004 r. wraz z Jasnogórskim Chórem Dziewczęcym "Filiae Mariae" otrzymała nagrodę redaktora naczelnego „Niedzieli” - medal „Mater Verbi”.

 

Wspaniały pedagog, dyrygent, ciepły człowiek. Przez wiele lat swoją pracą i obecnością ubogacała naszą Federację.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 września 2021 o godz. 13.00 w kościele pw. św. Faustyny w Częstochowie.

 

Składamy Rodzinie szczere wyrazy współczucia.


 

 

WYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu